Najwygodniejsze siedzisko w sofach

Najwygodniejsze siedzisko w sofach
Marzec 6, 2017 admin
In Konstrukcja sof

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/vieri/domains/sofa-design.pl/public_html/wp-content/themes/atelier/swift-framework/content/sf-post-formats.php on line 89
Sofa Elegance z siedziskiem opartym o formatkę kieszeniową

Na co zwrócić uwagę, aby siedzisko sofy pozwalało nam na największy komfort siedzenia? Jakie wypełnienie powinno mieć, aby siedziało się wygodnie, a dodatkowo było trwałe i przez jak najdłuższy czas zachowało swój wygląd?


Czego unikać przy wyborze siedziska sofy?

Producenci sof stosują przeróżne wypełnienia w swoich sofach. W najtańszych sofach ciężko nawet jest dojść do tego, co znajduję się w środku i sprzedawcy często unikają rozmowy na ten temat – licząc na to, że nieświadomy klient będzie zwracał uwagę tylko na wygląd. Nie polecamy również sprawdzać, bo mogą tam Państwo znaleźć choćby i wiele odpadów gąbek / materiałów.

Minimum konstrukcyjne

Standardowo w sofach stosuję się pianki o podwyższonej twardości. Jest to rozwiązanie dość optymalne, bo tanie dla producenta i klienci preferujący nieco twardsze siedzisko będą z niego zadowoleni. Minimalna grubość pianki jaka powinna znajdować się w siedzisku to 10 cm, dopiero od tej wartości nie poczujemy na sobie twardych elementów znajdujących się wewnątrz sofy.

Optymalna wygoda

Osiągnięcie wygody i trwałości siedziska możliwe jest poprzez kombinację formatki sprężynowej typu bonnel oraz wspomnianej wyżej pianki poliuretanowej. Konstrukcja taka zapewnia wygodę i wysoką trwałość siedziska. Wyższy komfort uzyskujemy już przez zastosowanie pianek wysokoelastycznych – polieterowych.

Najbardziej ekskluzywna konstrukcja

Na chwilę obecną najbardziej wygodne i najbardziej trwałe siedzisko można uzyskać dzięki zastosowaniu formatki kieszeniowej. Tak – dokładnie takiej jaką stosują producenci w materacach sprężynowych. Tak – materace takie nierzadko mają po 10 lat gwarancji. Tak – siedzisko tej sofy nigdy nie zaskrzypi, ponieważ każda mała sprężyna znajduje się w materiale, który temu zapobiegnie.

Szukając przykładu dla tak zaawansowanej konstrukcji udajemy się na stronę producenta – Vieri Divani i jego: ekskluzywnego zestawu wypoczynkowego – Elegance. Producent nie dość, że stosuje formatkę kieszeniową, to w konstrukcji znajdziemy również piankę wysokoelastyczną oraz warstwę włókniny silikonowej, ta ostatnia zapewnia jeszcze większą wytrzymałość i usztywnia siedzisko. Tak zaawansowaną konstrukcję sofy można uznać za wzór. Wzór nie jest tani, ale na sofie spędzamy więcej czasu niż nam się to wydaje.

2 komentarze

 1. Beatrix 2 lata temu

  W końcu jakieś konkrety w tym temacie… Ciekawe dlaczego producenci sof tak rzadko wspominają o tym, z czego zbudowane są siedziska ich sof…

  • Autor
   admin 2 lata temu

   Jeśli chce Pani kupić solidną sofę, to po prostu trzeba pytać. Odpowiedź powinna być jasna – jeśli nie będzie – lepiej odpuścić sobie tego sprzedawcę…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*