Sofy modułowe – tani chwyt marketingowy?

Sofy modułowe – tani chwyt marketingowy?
Marzec 1, 2018 admin
In Sofy

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/vieri/domains/sofa-design.pl/public_html/wp-content/themes/atelier/swift-framework/content/sf-post-formats.php on line 89
Sofa modułowa Contempo w formie narożnika

W ostatnim roku na topie były sofy modułowe, czyli meble tapicerowane, które za pomocą modułów, najczęściej modułu sofy, części narożnej i pufy można dowolnie konfigurować. Wygląda na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Zastanówmy się jednak, czy warto postawić na skonfigurowanie sofy lub narożnika w systemie modułowym.

Niewątpliwą zaletą tapicerowanych systemów modułowych jest możliwość dowolnego ich łączenia. I tutaj pojawia się pierwsze „ALE”. Musimy dysponować dużą powierzchnią salonu i jednocześnie przynajmniej kilkoma modułami, aby realnie można było stworzyć kilka kombinacji, które będą się od siebie różnić. Na pewno ważne jest posiadanie przynajmniej jednej pufy, która może służyć jako część narożna, natomiast jeśli będziemy chcieli stworzyć sofę – pufa ta stanie obok niej lub stworzy z sofą oryginalny szezlong.

Sofy konfigurowane z modułów naszym zdaniem nie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, gdyż i tak ciężko będzie o oryginalną kombinację. Oczywiście nie jest to problem jeśli konkretna bryła spodobała nam się w jednej kombinacji i taką będziemy chcieli zachować przez cały okres użytkowania mebla.

Warto szukać sof modułowych, których elementy mogą mieć dowolną długość. To pozwoli nam idealnie zaplanować przyszłe konfiguracje naszego wypoczynku. Bez możliwości wyprodukowania poszczególnych elementów na wymiar może się okazać, że nic nam po modułowości, bo sofa stworzona z dwóch standardowych modułów będzie w sam raz do naszego pomieszczenia, a na dołożenie trzeciego modułu braknie już miejsca.
Zakup sofy modułowej jest trudniejszy, wymaga od nas głębszego przemyślenia rozstawu mebli we wnętrzu, jednak dobrze przemyślany realnie pozwoli nam co jakiś czas zmieniać oblicze salonu.

Zwróćmy uwagę na dwa modele firmy Vieri Divani (nowości wprowadzone do sprzedaży na początku 2018 roku), które jako jedne z nielicznych na rynku można wykonać praktycznie w dowolnym wymiarze i rodzaju obicia (w tym dowolnych kombinacjach kolorystycznych w ramach jednego zamówienia):
Narożnik modułowy Magneto
Narożnik modułowy Contempo

Po szczegóły odsyłamy na stronę producenta, a jedynie pragniemy zwrócić uwagę na dość oryginalny sposób łączenia poszczególnych elementów w tych meblach – system opaty o magnesy, które trzymają ze sobą każdy z modułów. Warto na nie postawić jeśli lubimy zmiany, bo taki system nam je zdecydowanie ułatwi. Jeśli podoba nam się bryła mebla i raczej nie będziemy robić częstych roszad w pomieszczeniu można zamówić meble z tradycyjnymi zaczepami, które są używane w przypadku narożników i wydają się być bardziej stabilne.

Czy warto wybrać sofy modułowe?

Tak, jeśli planujemy zakup większej ilości modułów i przede wszystkim mamy miejsce na dowolne ich konfigurowanie oraz lubimy częste zmiany, w przeciwnym wypadku zakup tradycyjnej sofy, czy narożnika będzie w pełni uzasadniony. Meble modułowe warto również wybrać jeśli nam się po prostu spodobały, bo nie różnią się wiele od tych „tradycyjnych” sof. Posiadanie modułowej sofy dla samej idei i panującego trendu? Niekoniecznie.

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*