Czy włoska sofa musi być z Włoch?

Czy włoska sofa musi być z Włoch?
Styczeń 29, 2017 admin
In Sofy

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/vieri/domains/sofa-design.pl/public_html/wp-content/themes/atelier/swift-framework/content/sf-post-formats.php on line 89
włoska sofa lorena 215 cm

Włoskie sofy przeszły już do legendy w branży meblarskiej. Są traktowane jak Ferrari wśród samochodów, ale czy słusznie?

Nie będziemy tutaj negować ich jakości, wygody, designu. Te są dość oczywiste. Skupmy się na pewnym aspekcie, który jest dość istotny, a często i kluczowy przy wyborze – cena. Włoskie sofy są bardzo drogie. Ich wartość determinuje:

 • najlepsze skóry używane do produkcji,
 • słynnych projektantów biorących udział podczas projektowania bryły,
 • transport mebla do Polski.

Teraz zastanówmy się, czy nie warto wybrać Polską firmę, która nawiązuje do włoskiego designu meblowego.

Jak to jest z surowcami do produkcji sofy w naszym rodzimym kraju? Okazuje się, że większość skór naturalnych dostępnych w Polsce i tak pochodzi z włoskich garbarni, które eksportują ją na całą Europę. Nawet jeśli trafimy na Polską skórę, to okazuje się, że ich jakość nie jest gorsza za sprawą dużo łatwiejszego dostępu do najnowszych technologii produkcji. Kupując w Polsce na ogół nie interesują nas koszty transportu. Te we włoskich sofach są na ogół wliczone w cenę, więc dodatkowo potęgują złudzenie, że kupujemy wyjątkowo dobry mebel.

Pozostaje ostatnia kwestia – designu. Czy aby na pewno jesteśmy w stanie zapłacić 50%, a nie raz 100% więcej za produkt z metką (której i tak nikt niewtajemniczony nie zna?). Popatrzmy na model sof Lorena polskiej firmy, która stylizuje swoje projekty, tak, by przypominały włoską produkcję. Nie brakuje im niczego – możemy wybrać skórę naturalną jako obicie, a dodatkowo produkcja odbywa się na wymiar, o czym w przypadku włoskich sof możemy zapomnieć. Nie należy też tego faktu zbytnio wykorzystywać, czy nadużywać, gdyż bryły zostały na prawdę przemyślane i zbytnia ingerencja w projekt mogłaby zburzyć wygląd całej sofy.

4 komentarze

 1. Daana 3 lata temu

  Czy mebel ze zdjęcia można rzeczywiście nazwać komfortowym?

  • Autor
   admin 3 lata temu

   Z zasady tak, akurat model ze zdjęcia ma siedzisko oparte na kombinacji aż 16cm różnych pianek. Zarówno podnoszone oparcie, jak i stopniowane podłokietniki idealnie się sprawdzają podczas codziennego użytkowania mebla.

 2. Monika 1 rok temu

  O jakim polskim producencie jest mowa w tym artykule sofa Lorena

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*